Nawigacja

Aktualności

Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Akademią WANS a Okręgowym Urzędem Miar w Białymstoku

Opublikowane przez : Krystyna Huterska

W dniu 16 marca br. odbyło się oficjalne podpisanie Umowy intencyjnej o współpracy pomiędzy Okręgowym Urzędem Miar w Białymstoku, a Wschodnioeuropejską Akademią Nauk Stosowanych w Białymstoku. Z ramienia WANS w Białymstoku umowę ratyfikował Jego Magnificencja dr. Edward Hościłowicz Prof. WANS, natomiast ze strony administracji miar, Dyrektor Okręgowego Urzędu Miar w Białymstoku Pan Mirosław Wnorowski.
Głównym założeniem podpisanej umowy jest pogłębianie współpracy, budowanie relacji pomiędzy administracją miar a nauką i przemysłem.
Ponadto wśród aspektów płaszczyzny współpracy jest m. in. podejmowanie wspólnych działań na rzecz podnoszenia poziomu wiedzy metrologicznej w obszarze metrologii naukowej, prawnej i przemysłowej poprzez organizowanie praktyk studenckich, wizyt studyjnych, konferencji, wspólnych projektów, co w efekcie może zaowocować promocją administracji miar i metrologii wśród społeczności akademickiej, a w przyszłości przyczynić do nowych inwestycji w infrastrukturę metrologiczną.

Po podpisaniu umowy odbyła się Akademia przywództwa dla przyszłości, w której członkowie klubu MBA Business WANS dzielili się spostrzeżeniami i doświadczeniami.

 • IMG_20240316_102309
  IMG_20240316_102309
 • Podpisanie umowy w dniu 16.03.2024 r.
  Podpisanie umowy w dniu 16.03.2024 r.
 • Agenda spotkania w dniu 16.03.2024 r.
  Agenda spotkania w dniu 16.03.2024 r.
 • Prelegenci
  Prelegenci
do góry