Nawigacja

Aktualności

Fotometria - Ciemna strona jasnej metrologii

Autor : LAiF OUM BSTOK
Opublikowane przez : Marcin Gwoździej

Laboratorium fotometrii posiada akredytację PCA 185 na wzorcowanie luksomierzy, które często są wykorzystywane w ochronie zdrowia i środowiska, ocenach oddziaływania na zdrowie człowieka oraz w badaniach naukowych. Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane naszymi usługami oraz tematyką fotometrii.

W Okręgowym Urzędzie Miar w Białymstoku funkcjonuje nowoczesne Laboratorium Akustyki i Fotometrii specjalizujące się we wzorcowaniu przyrządów pomiarowych stosowanych w ochronie zdrowia i życia – mierników poziomu dźwięku, kalibratorów akustycznych (akustyka) i luksomierzy (fotometria). Laboratorium posiada certyfikat akredytacji AP 185 nadany przez Polskie Centrum Akredytacji, potwierdzający spełnienie wymagań normy PN EN 17025:2018/02 w zakresie kompetencji, bezstronności oraz poufności wykonywanych wzorcowań.

Wykonywane pomiary dokumentowane są świadectwem wzorcowania z symbolem akredytacji oraz międzynarodowej organizacji ILAC, uznawane w Polsce i za granicą, potwierdzającym właściwości metrologiczne przyrządów. Nowocześnie wyposażone  Laboratorium Akustyki i Fotometrii zapewnia pełne zaufanie do poprawności wskazań wzorcowanych przyrządów pomiarowych. Wyposażenie Laboratorium regularnie jest weryfikowane przez Narodowe Instytuty Metrologiczne (np. Główny Urząd Miar), tak aby zapewnić najwyższą jakość pomiarów. Obsługę procesu wzorcowania zapewnia kadra kompetentnych specjalistów zajmujących się pomiarami fotometrycznymi i akustycznymi od wielu lat. Pracownicy posiadają odpowiednie szkolenia - zarówno metrologiczne jak i z systemu zarządzania jakością.

Firmy i osoby prywatne zainteresowane usługami zapraszamy do kontaktu i współpracy w zakresie wzorcowania.

KONTAKT DO NAS

do góry