Nawigacja

Czas w Polsce (CET)

00.00.0000
00:00:00

Topnews

Główny Urząd Miar rozpoczął współpracę z Politechniką Białostocką

Główny Urząd Miar (5 lipca 2021 roku) podpisał porozumienie o współpracy z Politechniką Białostocką. Pozwoli ono na inicjowanie i realizowanie wspólnych działań w obszarze metrologii i technik pomiarowych, między innymi monitorowanie stanu zanieczyszczeń środowiska, w szczególności zanieczyszczeń powietrza.

Pierwsza w Polsce ulica Metrologów - w Białymstoku!

Uchwałą Rady Miasta Białystok NR XIV/207/19 z dnia 23 września 2019 r. ulicy położonej przy Okręgowym Urzędzie Miar w Białymstoku nadano nazwę – Metrologów.

Fotometria - Ciemna strona jasnej metrologii

Laboratorium fotometrii posiada akredytację PCA 185 na wzorcowanie luksomierzy, które często są wykorzystywane w ochronie zdrowia i środowiska, ocenach oddziaływania na zdrowie człowieka oraz w badaniach naukowych. Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane naszymi usługami oraz tematyką fotometrii.

Dystrybucja czasu urzędowego w Polsce

W kwietniowym numerze "iT w administracji" ukazał się artykuł autorstwa członków zespołu Samodzielnego Laboratorium Czasu i Częstotliwości: dr inż. Macieja Gruszczyńskiego, dr Albina Czubli i Łukasza Czerskiego na temat usługi dystrybucji czasu urzędowego.

Białostoccy Metrolodzy w Teleexpressie

Metrolodzy z Okręgowego Urzędu Miar, który w tym roku obchodzi 99. rocznicę powstania Miejscowego Urzędu Miar w Białystoku gościli na łamach TVP.

Święto Światowej Metrologii

Coroczny Światowy Dzień Metrologii (20 maja), to nie tylko święto metrologów i administracji miar, ale także przypadająca na dzień 21 maja 2021 r., 99. rocznica powstania Miejscowego Urzędu Miar w Białymstoku.

Aktualności

do góry